Bardotka – stanik dla każdej kobiety

Biustonosz typu bardotka to świetne rozwiązanie dla każdej kobiety, która chce podkreślić swój seksapil. Jest to jeden z najlepiej rozpoznawalnych elementów kobiecej garderoby, a jego nazwa wzięła się od nazwiska francuskiej aktorki, Brigitte Bardot, która przepadała za tym rodzajem stanika. Bardotka sprawdza się zarówno pod wieczorową suknią, jak i w codziennym stroju, a nawet jako część gorsetu.

Zalety bardotki
Na rynku można znaleźć mnóstwo staników, które są szyte w oparciu o krój klasycznej bardotki. Można je znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Dostępne są przeróżne rozmiary, fasony, kolory i wzory. Bardzo popularne są także stroje kąpielowe, które przypominają bardotki. Takie bikini zdecydowanie przyciąga wzrok, szczególnie mężczyzn. Warto wiedzieć, że usztywnienia, które posiada ten typ stanika wydobywa zalety górnej części sylwetki i podkreśla biust. Większość modeli bardotek posiada także silikonowe taśmy i fiszbiny, które są dodatkowym podtrzymaniem biustu.


Do bardotki można w razie potrzeby doczepić także ramiączka, które wszywa się szerzej niż w standardowych stanikach. Zaletą bardotek jest to, że mogą je nosić wszystkie kobiety, zarówno te o małych piersiach, jak i panie z obfitym biustem. Bardotki świetnie podtrzymują każdy biust i pięknie go eksponują. Co więcej, można znaleźć także staniki tego typu z push-upem, co jeszcze optycznie powiększy piersi.