Co warto ze sobą zabrać na plażę?

Lato zbliża się wielkimi krokami i niedługo na plażach pojawią się tysiące ludzi. Wyprawa nad morze wiązać się będzie dla wielu z godzinami leżenia na słońcu, pływania i relaksu. Do tego warto się jednak dobrze przygotować. Co najlepiej jest zabrać ze sobą?

Ręcznik plażowy to podstawa

Podstawą i rzeczą, o której nigdy nie można zapomnieć, jest ręcznik plażowy. Co warto wiedzieć na jego temat? Ręcznik taki będzie służyć przede wszystkim do tego, żeby się na nim położyć. Musi mieć więc odpowiednią wielkość. Zdecydowanie nie warto w tym celu zabierać ze sobą standardowego ręcznika, który niewiele ma wspólnego z prawdziwym ręcznikiem plażowym. Na dobrym ręczniku tego typu spokojnie zmieści się cała osoba, a na niektórych również dwie. Wielkość to jednak nie wszystko, co ważne w tym przypadku. Ręcznik taki niekoniecznie będzie służył do wycierania się. Do tego celu warto zabrać ze sobą drugi, znacznie mniejszy. Dlatego też nie musi być bardzo chłonny. Dobrze natomiast, jeżeli będzie sechł możliwie jak najszybciej. Warto więc zastanowić się nad ręcznikiem wykonanym z syntetycznych materiałów. W dotyku będzie on tak samo przyjemny, jak inne, a na słońcu wyschnie w kilka chwil, dzięki czemu zawsze będzie można się na nim położyć i odpocząć.

Czy warto zabrać ze sobą parasol?

Czy na plażę warto zabrać ze sobą duży, chroniący przed słońcem parasol? Przecież idzie się tam głównie po to, żeby się opalić, więc niekoniecznie trzeba szukać cienia. Odpowiedź jest prosta – warto. Opalanie też należy dawkować z umiarem i część czasu na plaży najlepiej jest spędzić w cieniu parasola. Znacznie przyjemniej będzie wtedy się czegoś napić, czy coś zjeść. Pod parasolem można też poczytać książkę, albom po prostu posłuchać szumu morskich fal.

Żel antybakteryjny pomocny w każdej sytuacji

W plażowej torbie powinien znaleźć się również żel antybakteryjny z Manada. Przyda się, kiedy trzeba będzie skorzystać z plażowego prysznica, albo publicznej toalety. Zabranie ze sobą żelu antybakteryjnego sprawia, że można czuć się o wiele bezpieczniej w każdej sytuacji.

Co jeszcze dobrze przy sobie mieć?

Wymienione wcześniej rzeczy to oczywiście jeszcze nie wszystko. W plażowej torbie swoje miejsce powinien znaleźć również krem z filtrem UV, dzięki któremu skóra będzie bezpieczna nawet w najostrzejszym słońcu. Przydadzą się również okulary przeciwsłoneczne, które pomogą ochronić oczy. Na pewno trzeba zabrać odpowiednią ilość picia, a na dłuższe plażowanie warto spakować również coś smacznego, ale lekkiego do jedzenia.