Czym się kierować wybierając obraz?

Obrazy stają się powoli jednym z najciekawszych i najchętniej kupowanych dodatków dekoracyjnych do pomieszczeń. Potrafią one nie tylko bardzo ciekawe uzupełnić wcześniej zaprojektowana aranżację wnętrza, ale wręcz wykreować ją zupełnie na nowo.
Aby jednak te funkcje obrazów mogły być zrealizowane, konieczne jest zwracanie uwagi na kilka bardzo ważnych cech obrazów, jeszcze przed ich wyborem i zakupem. Jakie to cechy?

Na co zwraca uwagę?

Kupując obraz, należy traktować go jak każdy inny element wyposażenia domu. Z tego powodu trzeba przede wszystkim patrzeć na to, czy będzie on pasował do danego pomieszczenia pod kątem rozmiarów. Obraz nie może być ani za mały, ani za duży do danego pomieszczenia, ponieważ jego proporcje mają wpływ na to, czy będzie on widoczny lub, czy nie zdominuje całego wnętrza.
Drugim bardzo ważnym czynnikiem jest samo miejsce, w którym obraz zwiśnie. Wieszanie obrazu gdzieś w rogu lub też za telewizorem nie ma najmniejszego sensu. Najlepiej jest obraz wieszać nad sofą lub też w okolicach miejsc codziennego użytku.

Do jakich pomieszczeń obrazy czarno białe?

Zupełnie oddzielnym tematem są obrazy czarno białe do powieszenia na ścianę, które traktować należy jako swego rodzaju oddzielny byt. Spowodowane jest to szczególnymi właściwościami obrazów czarno białych, które pasują właściwie do każdego pomieszczenia. Znajdą one zastosowanie zarówno w sypialni, jak i w gabinecie. Doskonale sprawdzają się w salonach i kuchniach, gdzie mogą pełnić funkcję jednego z najważniejszych elementów dekoracyjnych pomieszczenia.
Jak zatem widać, obrazy same w sobie pełnią szczególną funkcje. Dodatkowe ich umiejscowienie może tylko poprawić ich właściwości aranżacyjne, jednak należy przy tym pamiętać, aby dane obrazy cechowały się odpowiednimi właściwościami, ponieważ bez tego cały czar obrazu w pomieszczeniu pryśnie i stanie się on zupełnie niepotrzebny.