Jak rozpoznać dobry obraz abstrakcyjny?

Obrazy abstrakcyjne, dla ludzi, którzy są niezwiązani w żaden sposób ze sztuką, wydają się być po prostu zwykłymi ciapkami na płótnie, które zostały namalowane bez głębszego zastanowienia oraz składu.
Większość osób uważa, że podobne obrazy, które wedle ich przekonań nic istotnego nie przedstawiają, mógłby namalować każdy nie patrząc na wiek malarza. Mimo tych wszelkich stereotypów, które przyległy do obrazów abstrakcyjnych, to okazuje się, że stały się one całkiem popularną dekoracją w wielu domach i wielu ludzi chce mieć obraz w stylu abstrakcyjnym powieszony na swoich ścianach. Spora ilość osób boi się jednak, że obraz, który kupują jest zwykłym bohomazem, a nie żadną sztuką i nie chcą popełnić błędu. Jak więc wybrać obraz abstrakcyjny do swojego domu? Czym się kierować? – podpowiadamy

CZYM SIĘ WYRÓŻNIAJĄ?

Obraz abstrakcyjny nie ma określonego tematu, który jesteśmy wstanie łatwo wyłapać. Portrety, obrazy z bitew lub wojen lub całe spektrum innych obrazów mają ściśle określoną tematykę, która może nas zainteresować.
Dzieła z zakresu abstrakcjonizmu mają wywoływać w nas bliżej nieokreślone emocje. Jeśli obraz do Ciebie przemawia, wywołuje w tobie jakieś emocje lub ciebie interesuje to znaczy, że jest to sztuką, a nie zwykłym bohomazem. Artysta malując obraz chce tobie coś przekazać, chce przekazać coś odbiorcy, więc jeżeli się jemu to udaje to można uznać, że dany obraz jest dziełem artystycznym.

JAK ODRÓŻNIĆ OBRAZ ARTYSTYCZNY OD BOHOMAZÓW?

Wbrew wszelkim stereotypom oraz pozorom każdy potrafi odróżnić sztukę od zwykłych plam na płótnie. Sztuką nie jest to co jest namalowane, ale sztuka są emocje, które dane dzieło wywołało wśród odbiorców. Nawet najpiękniejszy obraz jeśli nie trafia do odbiorcy jest tak naprawdę zwykłą mieszaniną farb i kresek. Traktuj abstrakcjonizm indywidualnie, a na pewno znajdziesz obraz, który Ciebie interesuje.