Jestem singlem i jestem z tego dumny

Kiedyś bycie singlem nie było powodem do dumy, a osoby samotne raczej nie obnosiły się z tym faktem. Czas jednak nie stoi w miejscu, co potwierdza dokonująca się na naszych oczach mentalna rewolucja. Bycie singlem nie jest dziś niczym niezwykłym, tak naprawdę „samotność” zyskała rangę stanu umysłu, któremu towarzyszy świadomy wybór. Dlaczego? Bo nieszczęścia chodzą parami! Koszulki dla singli jednoznacznie wskazują, że czasy społecznego tabu, związanego z życiem w pojedynkę, przeminęły bezpowrotnie.

4563

Słowo „samotny” nie kojarzy się zbyt dobrze, co do tego nie ma wątpliwości. Jeżeli jednak zamienimy je na słowo „singiel”, zyskujemy zupełnie inny obraz osoby, którą ma charakteryzować. O ile tzw. samotni zwykle nie chcą godzić się na życie w pojedynkę, to dla singla taki stan rzeczy jest po prostu świadomym wyborem. Mimo swoistej rewolucji społecznej, jaka w ostatnim czasie dokonała się w polskim społeczeństwie, życie singla nadal nie jest usłane różami. Setki pytań o datę zmiany stanu cywilnego mogą wyprowadzić z równowagi nawet najbardziej cierpliwych.

Jedno zdanie wyraża więcej niż tysiąc słów

W tym kontekście, koszulki dla singli to coś więcej niż tylko zwykła, codzienna odzież. Humorystyczny nadruk zwraca uwagę, bawi i rozśmiesza, ale przede wszystkim dławi w zarodku wszelkie pytania w stylu „kiedy wreszcie znajdziesz męża”. Bo czy każda królowa potrzebuje króla? Nie, jeżeli założymy, że miłość ma być przede wszystkim bezpieczna.