Dlaczego warto wybrać plakaty do sypialni?

Sypialnia to szczególne miejsce w każdym domu, którego aranżacja powinna zapewniać komfort i poczucie bezpieczeństwa. Wystrój tego pomieszczenia wpływa na samopoczucie oraz jakość wyciszenia przed snem. W związku z tym ważna jest jego odpowiednia aranżacja. Aby dopełnić wystrój wnętrza, warto sięgnąć po plakaty na ścianę. Continue reading Dlaczego warto wybrać plakaty do sypialni?

Niemcy Kromalu II - plakat premium

Jak wybrać idealny widok na ścianę?

Plaża, las, widok miasta czy rzut oka na uśpioną wioskę? Wybór jest ogromny. Można, więc zaszaleć decydując się na najlepszy stylowy plakat z widokiem. Czym się kierować? Jak wybrać najbardziej dopasowany?

Gama kolorystyczna


Na początek trzeba znaleźć najlepsze miejsce na plakat. Od tego będzie zależało jakie pejzaże i widoki będą wchodziły w grę. Jeśli ściany w pokoju mają biały kolor i nie ma w nim żadnego dominującego odcienia – wybór jest uproszczony. Nie trzeba przejmować się odcieniami, a można po prostu poddać się swoim upodobaniom. Jeśli jednak pokój ma kolor przewodni to trzeba go uwzględnić przy wyborze widoczku. Można postawić na kontrast lub na kolory dopełniające się. Każde z tych wyjść ma swoje zalety.

Stylowe plakaty z widokami, a gust kupującego


Przy wyborze plakatu można (a nawet trzeba) też kierować się własnym gustem. To byłoby niewłaściwe, gdyby osoba kochająca morze miała na ścianie obraz przedstawiający góry. Niby nie ma w tym nic złego. Jednak to naturalne, że takiej osobie więcej przyjemności sprawi patrzenie na spienione morskie bałwany. Wybierając dekoracje do swojego mieszkania nie można zapominać o własnym guście. Chodzi przecież o to, by czuć się w nim dobrze i swobodnie. Mieszkanie powinno być odzwierciedleniem osobowości lokatora. Im bardziej, tym lepiej. Chodzi o to, by dom był miejscem przytulnym, a irytujący obraz w tym nie pomoże. Lepiej, więc wybierać te obrazy, do których ciągnie serce.

Jak rozpoznać dobry obraz abstrakcyjny?

Obrazy abstrakcyjne, dla ludzi, którzy są niezwiązani w żaden sposób ze sztuką, wydają się być po prostu zwykłymi ciapkami na płótnie, które zostały namalowane bez głębszego zastanowienia oraz składu.
Większość osób uważa, że podobne obrazy, które wedle ich przekonań nic istotnego nie przedstawiają, mógłby namalować każdy nie patrząc na wiek malarza. Mimo tych wszelkich stereotypów, które przyległy do obrazów abstrakcyjnych, to okazuje się, że stały się one całkiem popularną dekoracją w wielu domach i wielu ludzi chce mieć obraz w stylu abstrakcyjnym powieszony na swoich ścianach. Spora ilość osób boi się jednak, że obraz, który kupują jest zwykłym bohomazem, a nie żadną sztuką i nie chcą popełnić błędu. Jak więc wybrać obraz abstrakcyjny do swojego domu? Czym się kierować? – podpowiadamy

CZYM SIĘ WYRÓŻNIAJĄ?

Obraz abstrakcyjny nie ma określonego tematu, który jesteśmy wstanie łatwo wyłapać. Portrety, obrazy z bitew lub wojen lub całe spektrum innych obrazów mają ściśle określoną tematykę, która może nas zainteresować.
Dzieła z zakresu abstrakcjonizmu mają wywoływać w nas bliżej nieokreślone emocje. Jeśli obraz do Ciebie przemawia, wywołuje w tobie jakieś emocje lub ciebie interesuje to znaczy, że jest to sztuką, a nie zwykłym bohomazem. Artysta malując obraz chce tobie coś przekazać, chce przekazać coś odbiorcy, więc jeżeli się jemu to udaje to można uznać, że dany obraz jest dziełem artystycznym.

JAK ODRÓŻNIĆ OBRAZ ARTYSTYCZNY OD BOHOMAZÓW?

Wbrew wszelkim stereotypom oraz pozorom każdy potrafi odróżnić sztukę od zwykłych plam na płótnie. Sztuką nie jest to co jest namalowane, ale sztuka są emocje, które dane dzieło wywołało wśród odbiorców. Nawet najpiękniejszy obraz jeśli nie trafia do odbiorcy jest tak naprawdę zwykłą mieszaniną farb i kresek. Traktuj abstrakcjonizm indywidualnie, a na pewno znajdziesz obraz, który Ciebie interesuje.

Czym się kierować wybierając obraz?

Obrazy stają się powoli jednym z najciekawszych i najchętniej kupowanych dodatków dekoracyjnych do pomieszczeń. Potrafią one nie tylko bardzo ciekawe uzupełnić wcześniej zaprojektowana aranżację wnętrza, ale wręcz wykreować ją zupełnie na nowo.
Aby jednak te funkcje obrazów mogły być zrealizowane, konieczne jest zwracanie uwagi na kilka bardzo ważnych cech obrazów, jeszcze przed ich wyborem i zakupem. Jakie to cechy?

Na co zwraca uwagę?

Kupując obraz, należy traktować go jak każdy inny element wyposażenia domu. Z tego powodu trzeba przede wszystkim patrzeć na to, czy będzie on pasował do danego pomieszczenia pod kątem rozmiarów. Obraz nie może być ani za mały, ani za duży do danego pomieszczenia, ponieważ jego proporcje mają wpływ na to, czy będzie on widoczny lub, czy nie zdominuje całego wnętrza.
Drugim bardzo ważnym czynnikiem jest samo miejsce, w którym obraz zwiśnie. Wieszanie obrazu gdzieś w rogu lub też za telewizorem nie ma najmniejszego sensu. Najlepiej jest obraz wieszać nad sofą lub też w okolicach miejsc codziennego użytku.

Do jakich pomieszczeń obrazy czarno białe?

Zupełnie oddzielnym tematem są obrazy czarno białe do powieszenia na ścianę, które traktować należy jako swego rodzaju oddzielny byt. Spowodowane jest to szczególnymi właściwościami obrazów czarno białych, które pasują właściwie do każdego pomieszczenia. Znajdą one zastosowanie zarówno w sypialni, jak i w gabinecie. Doskonale sprawdzają się w salonach i kuchniach, gdzie mogą pełnić funkcję jednego z najważniejszych elementów dekoracyjnych pomieszczenia.
Jak zatem widać, obrazy same w sobie pełnią szczególną funkcje. Dodatkowe ich umiejscowienie może tylko poprawić ich właściwości aranżacyjne, jednak należy przy tym pamiętać, aby dane obrazy cechowały się odpowiednimi właściwościami, ponieważ bez tego cały czar obrazu w pomieszczeniu pryśnie i stanie się on zupełnie niepotrzebny.

Rama, której nie ma. O zaletach antyramy.

Antyrama to najczęściej szklana oprawa wykorzystywana do eksponowania zdjęć, dyplomów oraz plakatów. Jest doskonałym sposobem dekoracji pomieszczeń, ale również upamiętnienia ważnych dla nas wydarzeń, dokumentów czy informacji. Posiada wiele zalet, poza tym, że jest znacznie tańsza od zwykłej ramy.

Jak skonstruowana jest antyrama?

Konstrukcja antyramy jest bardzo prosta. Najczęściej zewnętrzną powierzchnię antyramy stanowi szkło typu float lub szkło matowe. Na rynku dostępne są także antyramy wykonane z pleksi, które są bardziej odporne na uszkodzenia. Z tyłu umieszczona jest płyta HDF o grubości nieprzekraczającej kilku milimetrów. Te dwa elementy chronią wkładane pomiędzy nie zdjęcie lub inną grafikę. Mocuje się je ze sobą za pomocą specjalnych metalowych klipsów, z wykorzystaniem otworów w płycie HDF.

Zalety antyramu

Antyramy dają ogromne możliwości dekoracyjne. Z ich pomocą powierzchnia ściany może nabrać charakteru i zyskać zupełnie nowy wygląd. Sama antyrama nie posiada żadnych dekoracyjnych detali, co również można uznać za jej ogromną zaletę. Dzięki temu antyramę z łatwością wkomponujemy w każdą aranżację wnętrza. Antyrama jest bezbarwna i bardzo prosta. Nie ma znaczenia, czy umieścimy ją na gładkiej ścianie czy wzorzystej tapecie. zawsze będzie prezentowała się dobrze.

Antyramy najczęściej mają kształt prostokąta i dostępne są w różnych wymiarach. Niewielkie antyramy doskonale nadają się do prezentowania zdjęć. Większe, których wymiary dochodzą nawet do 120 na 80 cm mogą posłużyć do eksponowania dużych plakatów. Nie ma problemu z zakupieniem antyram, których wymiary odpowiadają standardowym wymiarom kartek. Format A4 ma 29,7 na 21 cm, A3 – 29,7 na 42 cm itd. Dzięki temu można idealnie dopasować antyramę do wielkości wykonywanych rysunków czy dyplomów.