Odzież wędkarska na upalne dni – co wybrać?

Każdy prawdziwy wędkarz powinien mieć w swojej szafie ubrania i akcesoria na cztery pory roku. Mogłoby się wydawać, że dobór stroju na letnie dni nie stanowi żadnego problemu. Nic bardziej mylnego. Długotrwałe przebywanie na słońcu stanowi duże zagrożenie. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby odzież wędkarska Dragon skutecznie chroniła przed poparzeniami słonecznymi.

Oddychające materiały

Wysokie temperatury nie powinny negatywnie wpłynąć na komfort wędkarza. Jeśli jednak odzież będzie wykonana ze sztucznych materiałów, to łowienie ryb stanie się prawdziwą katorgą. Lepiej zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, że wilgoć będzie skutecznie odprowadzana do warstw wierzchnich. Materiały muszą zagwarantować wysoki poziom wentylacji. Nie mogą one również przyciągać promieni słonecznych. Wybierając odzież wędkarską na gorące dni należy zwrócić uwagę na to, czy jest ona lekka, przewiewna, a jednocześnie odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Ochrona przed słońcem

Wiele osób poleca bluzki oraz spodnie z długim rękawem. Jeśli połów odbywa się np. na łódce wyeksponowanej na słońce, to zaleca się osłonięcie możliwie największego obszaru ciała. Jest to najlepsze zabezpieczenie przed szkodliwym oddziaływaniem promieni słonecznych. Oczywiście najlepiej, aby materiały były cienkie i zwiewne. Nie można również zapomnieć o akcesoriach, takich jak np. czapka lub kapelusz. Dobrze jest również posiadać okulary polaryzacyjne.

Tanie prezenty na dzień ojca

Dziań ojca jest wyjątkowym świętem w kalendarzu. To doskonała okazja, by przypomnieć ukochanemu tacie, jak ważną jest osobą i jak wiele się mu zawdzięcza. W codziennym pędzie zazwyczaj zapomina się lub nie ma się czasu na wypowiedzenie swoich uczuć. Dlatego życzenia w Dzień Ojca są takie ważne. Tak wyjątkową okazję warto uczcić prezentem, który z pewnością ucieszy adresata. Dzieci i młodzież jednak najczęściej mają mocno ograniczony budżet, stąd też propozycje niedrogich gadżetów, które ucieszą każdego ojca.

Koszulka dla taty

Koszulka dla taty jest przedmiotem, który nie tylko wywoła uśmiech na  twarzy ojca, ale i naprawdę mu się przyda. Tatę z poczuciem humoru z pewnością ucieszy koszulka ze śmiesznym napisem, zdjęciem, lub grafiką. Producenci koszulek dla taty umożliwiają również ich personalizację, dzięki czemu taka koszulka może być wspomnieniem miłych, spędzonych wspólnie chwil. Warto też wiedzieć, że koszulką można ozdobić zdjęciem z rodzinnego albumu. Taka usługa oferowana jest praktycznie w każdym zakładzie fotograficznym i wcale nie jest droga.

Słodkości

Większość ojców, nawet jeśli się do tego nie przyznaje, przepada za słodkościami. Dlatego pyszna czekolada czy wyrafinowana bombonierka zawsze będą dobrym pomysłem. Jest to rozwiązanie bardzo tanie, mogące ojcu osłodzić przyjemne chwile przy popołudniowej kawie.

Śmieszne koszulki to miła odmiana na polskich ulicach

Jak wyglądają ulice polskich miast? Szaro, buro i nudno – ot, najkrótsza charakterystyka. Nie, nie chodzi tu o architekturę budynków i całkowity brak zieleni miejskiej, akurat pod tym względem nie mamy się czego wstydzić. Mowa tu o szarej masie zalewającej chodniki, tworzonej przez samych ludzi. Gusta modowe Polaków są dość… konserwatywne, to najłagodniejsze określenie, jakim można się posłużyć. Czy nie warto nabrać trochę dystansu do samego siebie? Continue reading Śmieszne koszulki to miła odmiana na polskich ulicach

militaria

Koszulki z akcentami wojskowymi

Często jeździsz z kolegami na ASG lub zaczynasz zabawę w paintball? W takim razie na pewno przydadzą Ci się eleganckie koszulki militarne, dzięki którym zabawa w pole bitwy będzie jeszcze bardziej realistyczna. Obecnie nie brakuje sklepów, gdzie możesz sobie taką koszulkę kupić bez większych problemów i cieszyć się wspaniałą zabawą z przyjaciółmi. Continue reading Koszulki z akcentami wojskowymi