Sposób na oczyszczoną i piękną skórę

Wiele osób dobrze wie, jak ważne jest robienie regularnych peelingów. Sposobów na ich wykonanie jest wiele. Można to robić zarówno w domowym zaciszu, jak i w gabinecie kosmetycznym. Bardzo skutecznym zabiegiem jest oxybrazja we Wrocławiu. Jest to peeling tlenowo-wodny, który usuwa martwy naskórek w sposób delikatny i bezbolesny. Efektem jest promienna skóra, która jest gładka, bardziej jędrna i elastyczna. 

kobieta w trakcie oxybrazji

O co chodzi z tą oxybrazją?

Oxybrazja jest zabiegiem wymagającym dokładnego oczyszczenia skóry przed przytępieniem do jego wykonania. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie uszu opaską. następnie nakłada się na oczy okulary ochronne. Zabieg wykonywany jest urządzeniem przypominającym długopis, który emituje strumień zawierający sól fizjologiczną. Pod wpływem generowanego przez uradzenie ciśnienie ze skóry usuwane są martwe komórki łącznie z zanieczyszczeniami. Do głębszych warstw skóry wnika natomiast tlen. Stąd ten na oxybrazja mówi się, że jest peelingiem tlenowo-wodnym. Efektem zabiegu jest poprawienie krążenia krwi i odżywienie skóry, która jest lepiej nawilżona, jędrniejsza i ma wyrównany koloryt. Oxybrazja jest polecana przy przebarwieniach, zaskórnikach, trądziku, płytkich zmarszczkach, bliznach, popękanych naczynkach, grudkach, łuszczycy i nawet łupieżu. Nie daje ona tak spektakularnych rezultatów jak przykładowo mikrodermazja, ale po kilku zabiegach można liczyć na pełne zadowolenie. Oxybrazja rozjaśnia skórę, wygładza ją, odżywia i nawilża. Jest więc to zabieg oczyszczający i odmładzający.

Depilacja laserowa – czy warto?

Podrażnienia po goleniu, wrastające włoski, to udręka bardzo wielu kobiet, które regularnie się golą maszynkami albo depilatorami. Czy można uniknąć takich problemów? Depilacja laserowa może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem. Czy warto poddać się takiemu zabiegowi?

W ostatnich latach depilacja laserowa to zdecydowanie jeden z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Jest bezpieczny, prawie bezbolesny i co najważniejsze daje naprawdę dobre efekty. Po serii zabiegów można pozbyć się zbędnego owłosienia raz na zawsze.

Na czym polega zabieg?

Zabieg jest wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia. Oczywiście  lasery mogą mieć różną moc, zatem także różną skuteczność. Warto zdecydować się na współpracę z salonem kosmetycznych, czy kliniką medycyny estetycznej , która posiada sprzęt wysokiej jakości, dzięki temu można mieć pewność, że depilacja przyniesie dobre rezultaty.

Czy zabieg jest bolesny?

Depilacja laserowa jest bezbolesna, choć podczas wykonywania zabiegu można czuć lekkie pieczenie i rozchodzące się ciepło. Jest to jednak kwestia indywidualna. Jeżeli chodzi o czas trwania zabiegu, to zależy to od powierzchni, jaką się depiluje. Przykładowo, taka depilacja bikini we Wrocławiu: https://easywaxing.pl/pl/zabiegi/depilacja/depilacja-brazylijska trwa około 1,5 do 2 godzin.

W końcu należy odpowiedzieć na pytanie, czy warto poddać się takiemu zabiegowi. Oczywiście, że warto zdecydować się na taki zabieg i choć może wydawać się dość drogi, to z perspektywy czasu można zaoszczędzić naprawdę dużo pieniędzy oraz czasu. Poza tym można pozbyć się raz na zawsze problemu z wrastającymi włoskami.