Męskie rękawiczki na zimę – skórzane czy z materiału?

Rękawiczki męskie zimowe to jeden z produktów, których wybór nie należy do najłatwiejszych. Szczególnie, jeśli mają być podarowane w prezencie. Wśród modeli codziennych i bardziej eleganckich, przeważającą grupę stanowią rękawiczki z naturalnej skóry oraz różnego rodzaju tkanin i dzianin. Jak dokonać wyboru?

Poziom ocieplenia

Zwykłe rękawiczki skórzane zazwyczaj sprawdzają się najlepiej jesienią i wiosną. Ich cienka warstwa nie chroni przed bardziej mroźną pogodą. Decydując się na model wykonany z tego surowca, który ma być używany zimą, warto upewnić się, że posiada dodatkową warstwę ocieplenia. Może ona być wykonana z polaru lub naturalnej wełny. Również w przypadku egzemplarzy z tkaniny lub dzianiny, powinno się zwrócić uwagę na stopień, w jakim ogrzewają dłonie. Wybierając wełniane modele robione na drutach, należy uważać na to, jakiej grubości jest użyta nić i jakiej wielkości tzw. oczka. Zbyt mało zwarta struktura materiału może niedostatecznie chronić przed zimnem.

Które wybrać?

Podjęcie ostatecznej decyzji dobrze jest uzależnić od stylu pozostałych ubrań noszonych przez daną osobę. Rękawiczki skórzane sprawdzą się głównie jako dopełnienie eleganckich stylizacji. Pasują do strojów galowych, garniturów i płaszczy. Z kolei te wykonane z materiału łatwiej będzie dopasować do casualowego ubioru. Rękawiczki z naturalnej skóry zazwyczaj uznawane są za podarunek bardziej ekskluzywny. Trwałość poszczególnych egzemplarzy zazwyczaj zależna jest od jakości użytych surowców i wykonania.