nawozy dolistne

Nawozy dolistne – kiedy warto je stosować?

Rośliny można nawozić w różny sposób oraz przy użyciu różnego rodzaju nawozów. Popularny sposób dostarczania składników odżywczych odbywa się poprzez nawożenie ich przez glebę, nie zawsze jednak taka metoda jest możliwa. Nawozy dolistne są stosowane bezpośrednio na powierzchnię łodyg i liści, w tym wypadku przyswojenie składników odżywczych może następować dużo szybciej niż w przypadku nawożenia korzeni roślin.

Nawozy dolistne – jak je stosować?

Nawozy dolistne są łatwe w aplikacji, wystarczy je rozpuścić w wodzie, a następnie rozpylić na roślinę. Nie należy ich stosować w pełnym słońcu, ponieważ może dojść do poparzenia liści, okres przed deszczem także nie jest wskazany, nie zdążą wówczas się wchłonąć. Nawozy dolistne z Otorolny stosowane są zazwyczaj w sytuacji, kiedy rośliny wykazują braki określonych składników odżywczych, można je wtedy w szybki sposób uzupełnić.

nawozy dolistne

Nawozy dolistne – zastosowanie

Nawozy dolistne mogą być przeznaczone dla określonych grup roślin, takich jak:

 – różnego rodzaju zboża,

 – warzywa,

 – rośliny hodowlane oraz owocowe.

Nawozy dolistne zawierają zazwyczaj magnez, sód, fosfor, potas i wapń. Należy pamiętać, że ich użycie może być pewnym szokiem dla roślin, dlatego trzeba stosować odpowiednie przerwy między zastosowaniami, aby nie spowodować zahamowania wzrostu. Taki rodzaj nawożenia jest zawsze dobrym rozwiązaniem na zwiększenie zbiorów oraz polepszenie kondycji roślin.