Odzież wędkarska na upalne dni – co wybrać?

Każdy prawdziwy wędkarz powinien mieć w swojej szafie ubrania i akcesoria na cztery pory roku. Mogłoby się wydawać, że dobór stroju na letnie dni nie stanowi żadnego problemu. Nic bardziej mylnego. Długotrwałe przebywanie na słońcu stanowi duże zagrożenie. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby odzież wędkarska Dragon skutecznie chroniła przed poparzeniami słonecznymi.

Oddychające materiały

Wysokie temperatury nie powinny negatywnie wpłynąć na komfort wędkarza. Jeśli jednak odzież będzie wykonana ze sztucznych materiałów, to łowienie ryb stanie się prawdziwą katorgą. Lepiej zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, że wilgoć będzie skutecznie odprowadzana do warstw wierzchnich. Materiały muszą zagwarantować wysoki poziom wentylacji. Nie mogą one również przyciągać promieni słonecznych. Wybierając odzież wędkarską na gorące dni należy zwrócić uwagę na to, czy jest ona lekka, przewiewna, a jednocześnie odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Ochrona przed słońcem

Wiele osób poleca bluzki oraz spodnie z długim rękawem. Jeśli połów odbywa się np. na łódce wyeksponowanej na słońce, to zaleca się osłonięcie możliwie największego obszaru ciała. Jest to najlepsze zabezpieczenie przed szkodliwym oddziaływaniem promieni słonecznych. Oczywiście najlepiej, aby materiały były cienkie i zwiewne. Nie można również zapomnieć o akcesoriach, takich jak np. czapka lub kapelusz. Dobrze jest również posiadać okulary polaryzacyjne.