Plaże w Algarve – co warto zobaczyć?

Powoli zbliża się okres wakacyjnych i urlopowych wyjazdów (majówka już za nieco ponad miesiąc!). Jednym z ciekawych i niebanalnych kierunków do wyjazdów urlopowych jest Portugalia, a szczególnie jej południowa część z niesamowitymi plażami i widokami.

Piękne plaże w Algarve to prawdziwy raj na ziemi do którego zmierzają turyści z całego świata. Ciepłe morze, kolorowe klify i niesamowite wioski rybackie zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wybrednych i najbardziej wymagających podróżników. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które atrakcje turystyczne Algarve są warte szczególnej uwagi.

Jakie atrakcje turystyczne Algarve trzeba zaliczyć?

W pierwszej kolejności warto zwiedzić niesamowity Przylądek Świętego Wincentego, który jest nie tylko najdalej wysuniętym na południe fragmentem Portugalii, ale również całej Europy. Pamiętać należy jedynie o tym, aby zabrać ze sobą przeciwwiatrowe kurtki i porządne nakrycie głowy, ponieważ można natrafić na naprawdę silne wiatry. Strome klify, które opadają w ciemną toń oceanu są idealnym miejscem dla fotografów. Na szczególną uwagę zasługuje niesamowita latarnia morska.

Godny uwagi jest także port rybacki w mieście Olhao. Jest to idealnie miejsce dla tych osób, które chcą wykupić prom i podziwiać plaże w Algarve bezpośrednio z morza. Pobliska hala targowa jest idealnym miejscem na zakupy i zasmakowanie pysznych ryb. Jeżeli chodzi o same plaże w Algarve to warto zwiedzić nie tylko Ilha da Armona, ale również Ilha de Culatra.

Milreu i Tavira

Milreu i Tavira to także bardzo popularne atrakcje turystyczne Algarve, które dostarczą wielu wrażeń nie tylko zagorzałym miłośnikom podróżowania. Milreu to wspaniały wybór dla tych osób, które chcą zwiedzić antyczne zabytki. To właśnie tutaj można obejrzeć pozostałości po rzymskich posiadłościach wiejskich. Godny polecenia jest Palacio do Visconde de Estoi z niesamowitym ogrodem.

Jeżeli chodzi o Tavira, to bez wątpienia jest to jedno z najpiękniejszych miast Algarve. Na szczególną uwagę zasługuje niesamowity most Ponte Romana. W wolnej chwili warto pospacerować po promenadzie nadrzecznej i zrelaksować się w klimatycznych kawiarniach. Z pobliskiego portu można wybrać się na krótką wycieczkę na Ilha de Tavira. Nie można zapominać również o kościele Igreja de Santa Maria do Castelo, który słynie z przepięknych kapliczek z XVII i XVIII wieku.