Rama, której nie ma. O zaletach antyramy.

Antyrama to najczęściej szklana oprawa wykorzystywana do eksponowania zdjęć, dyplomów oraz plakatów. Jest doskonałym sposobem dekoracji pomieszczeń, ale również upamiętnienia ważnych dla nas wydarzeń, dokumentów czy informacji. Posiada wiele zalet, poza tym, że jest znacznie tańsza od zwykłej ramy.

Jak skonstruowana jest antyrama?

Konstrukcja antyramy jest bardzo prosta. Najczęściej zewnętrzną powierzchnię antyramy stanowi szkło typu float lub szkło matowe. Na rynku dostępne są także antyramy wykonane z pleksi, które są bardziej odporne na uszkodzenia. Z tyłu umieszczona jest płyta HDF o grubości nieprzekraczającej kilku milimetrów. Te dwa elementy chronią wkładane pomiędzy nie zdjęcie lub inną grafikę. Mocuje się je ze sobą za pomocą specjalnych metalowych klipsów, z wykorzystaniem otworów w płycie HDF.

Zalety antyramu

Antyramy dają ogromne możliwości dekoracyjne. Z ich pomocą powierzchnia ściany może nabrać charakteru i zyskać zupełnie nowy wygląd. Sama antyrama nie posiada żadnych dekoracyjnych detali, co również można uznać za jej ogromną zaletę. Dzięki temu antyramę z łatwością wkomponujemy w każdą aranżację wnętrza. Antyrama jest bezbarwna i bardzo prosta. Nie ma znaczenia, czy umieścimy ją na gładkiej ścianie czy wzorzystej tapecie. zawsze będzie prezentowała się dobrze.

Antyramy najczęściej mają kształt prostokąta i dostępne są w różnych wymiarach. Niewielkie antyramy doskonale nadają się do prezentowania zdjęć. Większe, których wymiary dochodzą nawet do 120 na 80 cm mogą posłużyć do eksponowania dużych plakatów. Nie ma problemu z zakupieniem antyram, których wymiary odpowiadają standardowym wymiarom kartek. Format A4 ma 29,7 na 21 cm, A3 – 29,7 na 42 cm itd. Dzięki temu można idealnie dopasować antyramę do wielkości wykonywanych rysunków czy dyplomów.