książka

Światowe bestsellery książkowe

Polacy nie tylko w kraju, ale i na emigracji w Wielkiej Brytanii potrzebują dobrych książek. Światowej sławy pisarz i autor Siergiej Łukjanienko stwierdził kiedyś: ,, Inteligentny człowiek, będąc w obcym mieszkaniu, powinien najpierw obejrzeć książki, a potem dopiero resztę”. Warto więc by Polscy emigranci w Wielkiej Brytanii znaleźli czas na zagłębienie się w popularne w tym kraju bestsellery książkowe.

Filary Ziemi

Pierwszą z książek wartych uwagi jest dzieło Kena Folletta, znanego na całym świecie brytyjskiego pisarza i autora. Wspomniana powieść – Filary Ziemi stała się najważniejszą książką autora sprzedaną w milionach egzemplarzy i prawdziwym bestsellerem książkowym na rynku europejskim.

Powieść osadzona w skomplikowanych realiach brytyjskiego średniowiecza, porusza wiele wątków zarówno te historyczne, architektoniczne jak i motywy miłości i romansu. W Filarach Ziemi każdy znajdzie coś dla siebie.

Mroczna Wieża

Wśród księgarnianych półek z popisem bestsellery książkowe znajdziemy też cykl powieści Stephena Kinga – Mroczna Wieża. Amerykanin Stephen King to znany na całym świecie a szczególnie lubiany w krajach anglojęzycznych autor, mistrz budowania literackiego napięcia i grozy.

W serii Mrocznej Wieży, King opowiada historię Rolanda Deschaina, który pośród licznych intryg, problemów i często ryzykując życie pragnie osiągnąć życiowy cel – dotrzeć do tajemniczej, Mrocznej Wieży. Czy mu się uda, zobaczycie sami, wgłębiając się w cykl.