Twój własny miecz z valyriańskiej stali.

Popularność serialu „Gra o Tron” dwa lata temu sięgnęła zenitu. Wielu z nas dopiero wtedy sięgnęło po książkę, by dowiedzieć się, że świat przedstawiony przez George’a Martina jest nawet bogatszy, niż na ekranie. Chcemy utożsamiać się z bohaterami, razem z nimi przeżywać przygody, smucić się i radować. Z pomocą przychodzą charakterystyczne dla utworu Gra o tron akcesoria.

Podział.

W przypadku takich produkcji zazwyczaj utożsamiamy się z jedną ze stron. W związku z tym najczęściej znajdziemy gadżety Gra o tron sklasyfikowane ze względu na przynależność do wielkich rodów:

  • Targaryenów
  • Lannisterów
  • Starków
  • Baratheonów

Istotnym elementem często obrazowanym na akcesoriach z serialu jest Nocna Straż i mur.

Przykłady.

Związane z serialem Gra o Tron gadżety cechują się bardzo dużym bogactwem i zróżnicowaniem. Z tych praktycznych, codziennych przedmiotów warto zaopatrzyć się w portfel z wilkorem Starków, lub klasyczny kufel do piwa z Westeros.

Z kategorii tych mniej praktycznych naszyjniki lub figurki przedstawiające poszczególnych bohaterów są już standardem. To jednak nie wszystko. Producenci oferują znacznie więcej opcji.

Kojarzące się z serialem Gra o Tron gadżety prezentują też wartość dekoracyjną. Prym wiodą tu wszelkiego rodzaju plakaty i misternie wykonane mapy Westeros i Essos. Wszystko to jednak blednie przy produktach klasy premium.

Dla miłośnika twórczości Martina zapewne największą gratką będzie zawieszona na ścianie, własna replika miecza z valyriańskiej stali. To dzieło występuje w kilku odmianach. Wszak w Westeros mieliśmy kilka różnych wariantów tego miecza.