Hobby

Czy nauka języka online jest skuteczna?

Coraz częściej słyszy się o kursach językowych, które są prowadzone za pośrednictwem internetu. Wiele osób ma jednak wątpliwości co do tego, czy taka nauka jest skuteczna i czy zapisywanie się na kurs w ogóle ma sens. Warto dobrze się nad tym zastanowić, by nie przegapić okazji na wygodne opanowanie obcego języka.

Większe możliwości nauki języka

Przede wszystkim nauka języka online to większe możliwości kształcenia niż tradycyjne sposoby nauczania. Student może mieć dostęp do filmów edukacyjnych, zadań interaktywnych, a czasami nawet gier. W przypadku kursów realizowanych stacjonarnie korzystanie z tak zaawansowanych z technologii nie jest możliwe. Różnorodność dostępnych metod kształcenia sprawia, że na lekcjach łatwiej jest się skupić i więcej można z nich zapamiętać. Tym samym nauka jest też skuteczniejsza, a ankiety przeprowadzane wśród kursantów wskazują, że wielu z nich uważa naukę online za lepsze rozwiązanie, niż stacjonarną.

Nauka języka dopasowana do ucznia

Jak już wspominano, nauka języka przez internet cechuje się dużą różnorodnością metod. Dzięki temu można też lepiej dopasować je do indywidualnych potrzeb ucznia. W końcu niektórzy lepiej zapamiętują to, co zobaczyli, a inni to, co usłyszeli. Skoro można korzystać z różnych metod, to można też sprawdzić, jakie materiały najlepiej przemawiają do danego ucznia, a następnie podawać mu wiedzę głównie z wykorzystaniem tej metody. To rozwiązanie jest:
– skuteczne,
– indywidualne,
– dopasowane do potrzeb.

Dzięki temu uczeń na kursie może przyswajać wiedzę w swoim własnym tempie i nie musi martwić się tym, co na ten temat pomyślą inni kursanci. W ten sposób znika potrzeba zaimponowania innym uczniom oraz wstyd przed ewentualną porażką. Kursant może więc odważniej podchodzić do tematu nauki języka i chętniej zabierać głos np. podczas zajęć z lektorem.

Możesz również polubić…