Związek małżeński bez skutków prawnych

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Większość osób w Polsce zawiera tzw. ślub konkordatowy lub cywilny. W ostatnim czasie rosnącą popularnością cieszy się ceremonia humanistyczna, skupiająca się na zakochanych, którzy pragną pokazać światu swoją miłość oraz podkreślić trwałość swego związku.

Obrączka – jak się ją nosi?

Obrączki to nie tylko piękna pamiątka związana z dniem ślubu, ale również ważny symbol, który mówi o tym, że dana osoba już wstąpiła w związek małżeński i nie szuka pary. Na której ręce nosi się obrączkę? Okazuje się, że tradycje są różne.

Samochód weselny

Wesele to jedna z najbardziej uroczystych i niezapomnianych uroczystości w naszym życiu. Wypadałoby więc i dotrzeć na ceremonię wyjątkowym pojazdem. Zazwyczaj młode pary decydują się klasyczne rozwiązania jak zabytkowe auta. Do kościoła, jak i pod salę weselną przybywają pięknym samochodem odpowiednio ozdobionym, często w kolorach komponujących się z wystrojem kościoła i sali.

Jak wybrać zaproszenia ślubne ręcznie robione?

Wybór najlepszych zaproszeń ślubnych ręcznie robionych nie jest tak prostą sprawą, jak to się na początku wydaje. W sprzedaży w obecnych czasach można znaleźć bardzo wiele zróżnicowanych modeli zaproszeń, które należy w odpowiedni sposób dopasować do swoich indywidualnych preferencji. Warto na to zwrócić swoją szczególną uwagę oraz dowiedzieć się nieco więcej na ten temat.

Eleganckie numery stołów – gdzie się sprawdzają?

Numery stołów wraz z tablicą, gdzie wyszczególniona jest lista zaproszonych gości – to hit na weselach i dużych przyjęciach. Mnóstwo organizatorów inwestuje w tego typu dodatki, które znacznie ułatwiają kwestie organizacyjne na początku imprez oraz pozwalają gościom szybko i sprawnie znaleźć swoje miejsce przy ich stoliku. Gdzie się takie rozwiązanie sprawdza i jak to wygląda …