Moda męska

Jak wyglądają derby?

Około osiemdziesiąt procent oferty butów męskich krąży wokół butów typu derby, zwanych również angielkami. Eleganckie półbuty, czym w zasadzie są, należą do wyjątkowo uniwersalnych modeli – oczywiście w pewnych granicach.

Buty derby – nie tylko formalne

Opisywane buty mają otwartą przyszwę, co czyni je mniej formalnymi butami od popularnych oksfordek. Przyszwa jest zakrywającą stopę częścią cholewki przyszytą do podeszwy. Odrobinę mniej smukłe niż wspomniane oksfordki czynią je również mniej eleganckimi. W kolorze brązowym nadają się świetnie do jeansów, w kolorze czarnym zaś do spotkań biznesowych. Na większych uroczystościach jednak mogą uchodzić za obuwie nie na miejscu.

Buty wysokiej klasy

Dobrej jakości skóra pokryta naturalnymi niedoskonałościami tworzy autentyczne, naturalne wrażenie, które zachęca do posiadania chociaż jednej takiej pary każdego mężczyznę. Modele najwyższej jakości przez to, że tworzone są ze skóry naturalnej i często patynowane są ręcznie są unikatowe i nie dostaniemy drugiej takiej samej pary.
Derby zazwyczaj są pozbawione zdobień z perforacji czy dziurkowań, ale nie jest to zasada, której wytwórca zawsze się trzyma – delikatne elementy akcentujące styl derbów – odwiedź Patine są obecne na niektórych modelach.

Gdzie założyć?

Jeżeli klient trzyma się ogólnie przyjętych zasad buty typu derby nie powinny być noszone na zbyt uroczyste okazje, ale spotkania formalne, czy biznesowe jak najbardziej wchodzą w grę. Na co dzień można założyć model w kolorze ciemno brązowym, natomiast jasne odcienie brązowej skóry nadają się do zestawów typowo casualowych. Przez niezbyt wydłużony kształt i otwartą przyszwę ten model nigdy nie będzie przodował w elegancji, ale poprzez swój klasyczny krój pozostanie najbardziej popularnym i najczęściej sprzedawanym i kupowanym butem na długi czas.

You may also like...