Muzyka

Na co zwrócić uwagę wybierając bębenek djembe?

Djembe to instrumenty pochodzące z Afryki. Bębny o korpusie w kształcie kielicha są wyjątkowo popularne na zachodzie kontynentu. W wielu państwach stanowią istotny element kultury. Nauka gry na instrumencie perkusyjnym to dobry sposób na relaks i doskonałe ćwiczenie umysłu.

Ze względu na to, djembe stały się popularne również w Europie. Pracę z takim akcesorium można rozpocząć w każdym wieku. Na co zwrócić uwagę poszukując odpowiedniego modelu?

Jaki bębenek wybrać?

Wśród dostępnych bębnów odnaleźć można zarówno egzemplarze sprowadzane z Afryki, jak i produkowane w Europie. Ponadto pojawiają się tu modele wytwarzane ręcznie lub fabrycznie. Większość djembe produkowana jest z jednego kawałka drewna rzeźbionego na kształt kielicha. Wieńczące go membrana może być wykonana ze skóry koziej, bydlęcej lub tworzywa sztucznego. Poszukując odpowiedniego instrumentu warto zwrócić uwagę na staranność jego wykonania. Szczególnie istotny jest jednak dobór odpowiednich wymiarów.

Instrument dopasowany do zapotrzebowania

Modele dla dorosłych posiadają zazwyczaj ok. 60 cm wysokości i min. 30 cm średnicy. Bębenek djembe dla dziecka może mieć ok. 30 cm wysokości. Ważne jest to, aby obie dłonie grającego mieściły się na powierzchni membrany. Jej średnica powinna być o 10 – 15 cm większa niż długość dłoni. Należy zwrócić uwagę na to, aby wybrany model nie był zbyt mały. Za duży instrument mógłby z kolei okazać się zbyt ciężki. Dopasowanie odpowiedniego bębna do własnego zapotrzebowania zagwarantuje komfortową naukę grania.

Bębenek Djembe dostępny w tym miejscu.

Możesz również polubić…