drabinka do basenu
Ogród

Drabinka do basenu – jak wybrać?

Zanim wybierzesz się na zakupy, musisz wiedzieć, czego szukasz. Dlatego przygotowaliśmy ten poręczny przewodnik, który pomoże Ci zorientować się, jaka drabina będzie odpowiednia dla Twojego basenu. Kiedy już będziesz wiedział, jak wybrać odpowiednią, znacznie łatwiej będzie Ci znaleźć idealną drabinę w Twoim przedziale cenowym. Czy zastanawiasz się, czy pewna drabina basenowa jest tego warta? Cóż, czytaj dalej i dowiedz się!

Drabinka do basenu – rodzaje

Istnieją różne rodzaje drabin basenowych, w zależności od powierzchni, na której chcesz ich używać i powierzchni, na którą będziesz schodził. Drabiny pokładowe są przeznaczone do stosowania na pokładach drewnianych, natomiast schody basenowe mogą być stosowane na pokładach betonowych i syntetycznych. Innym rodzajem drabiny basenowej są schody do basenu naziemnego.

Te drabiny basenowe mogą być przeznaczone do stosowania w basenie naziemnym lub na otwartym pokładzie. Jednym z najważniejszych czynników do rozważenia przy wyborze drabiny basenowej jest powierzchnia, na której będziesz go używać. To dlatego, że korzystanie z drabiny na drewnianym pokładzie może sprawić, że pogorszy się ona znacznie szybciej niż drabinka do basenu, która jest używana w betonowym basenie.

Materiał i wykończenie

drabinka do basenu

Do tej pory wiesz, że istnieją różne rodzaje drabin basenowych, w zależności od powierzchni, na której będziesz ich używać. Kiedy już wiesz, jakiego typu drabiny użyć, musisz wiedzieć, do jakiego typu powierzchni ją kupić. Dlatego będziemy patrzeć na materiał powierzchniowy i wykończenie.

Schody basenowe są zwykle wykonane z metalu lub plastiku. Oba te materiały są trwałe, ale plastik jest lżejszy i będzie kosztować mniej. Stal nierdzewna jest bardziej wytrzymała i ciężka, więc jest najlepsza dla basenów komercyjnych. Drabiny z włókna szklanego są znane z lekkości i elastyczności, ale mogą też zardzewieć i zniszczyć się szybciej niż inne rodzaje drabin basenowych. Drabiny aluminiowe są trwałe i solidne.

Cechy bezpieczeństwa

Drabiny basenowe są we wszystkich kształtach i rozmiarach, od kompaktowych, do ciężkich modeli, które mogą wspierać znaczną wagę. Istnieją jednak pewne cechy, które są wspólne dla prawie wszystkich modeli. Należą do nich:

  • Powierzchnia antypoślizgowa – Dzięki temu drabina nie przesuwa się, gdy jesteś na niej, co zapobiega wpadnięciu do basenu.
  • Gładka powierzchnia – Zapobiega to poślizgnięciu się podczas wchodzenia na drabinę, a także zapobiega zarysowaniu drabiny.
  • Regulowana wysokość – W zależności od wzrostu, możesz potrzebować dłuższej lub krótszej drabiny.

You may also like...