Zdrowie

Jak poradzić sobie z uciążliwymi bliznami? Co wybrać maść, krem, czy plastry na blizny?

Blizny na ciele są często niechcianą pamiątką po oparzeniach, operacjach, upadkach lub trądziku. Chociaż ich powstawanie jest naturalną częścią gojenia się ran, wiele osób odczuwa w rezultacie dyskomfort psychiczny i wielkie zakłopotanie. Na szczęście istnieją sposoby na zmniejszenie widoczności blizn, a nawet trwałe ich usunięcie. Jak pozbyć się blizn, jaką metodą najlepiej pozbyć się blizn?

Na samym początku określ z jaką blizną mamy doczynienia?

Świeże blizny to zmiany skórne, które nie do końca się zagoiły. Mamy tu jeszcze duży wpływ, aby zmniejszyć ich rozmiar. Inaczej jest w przypadku starej blizny, której proces dojrzewania się zakończył. Łatwiej też powstają nowe blizny, ponieważ wciąż się goją. Dlatego lepiej od razu znaleźć odpowiednią maść na blizny, bo taka operacja jest dużo skuteczniejsza niż zajmowanie się starymi bliznami. Im starsza blizna, tym trudniej sobie z nią poradzić. Plastry na blizny czy krem na blizny mogą nie wystarczyć do rozwiązania problemu. Jak jeszcze możemy radzić sobie z bliznami? Tutaj przydatne będą zabiegi medyczne i kosmetyczne. Wśród nich:

  • karboksyerapia,
  • tatuaż medyczny,
  • leserowe usówanie blizn

Karboksyterapia na blizny

Jest to inwazyjna, ale całkowicie bezpieczna metoda usuwania blizn. Pozwala zredukować problemy skórne na skórze głowy, twarzy, nogach, ramionach, brzuchu czy okolicy biustu. W celu uzyskania zadowalających efektów zaleca się kilka powtórzeń sesji. Zwykle przy zastosowaniu od 6 do 10 zabiegów efekt karboksyterapii polega na całkowitym wyeliminowaniu zmian bliznowatych w obrębie leczonej tkanki. Karboksyterapia polega na wstrzykiwaniu czystego dwutlenku węgla w miejsce wymagające korekty. Zabieg ten jest chętnie stosowany u pacjentów z bliznami po nadmiernie rozciągniętej skórze, cellulitem czy rozstępami.

Usuwanie blizn laserem

Usówanie laserowe blizn jest w pełni bezpieczny, ponieważ do jego wykonania wykorzystuje się najnowocześniejszy sprzęt, gwarantujący najwyższą jakość. Jego działanie opiera się na odpowiednio skierowanej wiązce laserowej, której moc i parametry są kalibrowane do konkretnych potrzeb danego pacjenta. Dodatkowo przed operacją przeprowadzana jest wizyta kwalifikacyjna, podczas której pacjent jest przeprowadzany przez specjalistę w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań oraz oceny ogólnego stanu zdrowia. Sam proces odbywa się szybko i przy pełnej wiedzy pacjenta. Dbamy również o jego komfort i dobre samopoczucie. Niezaprzeczalnym faktem jest, że każdy boi się bólu i dyskomfortu związanego z zabiegami medycznymi. Dzięki laserowemu usuwaniu blizn nie ma się czym martwić, ponieważ zabieg jest bezbolesny. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać jedynie lekkie ukłucie lub lekkie ukłucie.

You may also like...