maska do włosów
Kosmetyki

Najlepsza maska do włosów wysokoporowatych

Każdy rodzaj włosów potrzebuje innej pielęgnacji. Odkąd mamy większą wiedzę na temat porowatości włosów, dużo łatwiej jest dobrać właściwą pielęgnację do konkretnego rodzaju włosa. Porowatość mówiąc najprościej, dostarcza nam informacji o tym, jak mocno łuski są odchylone od trzonu włosa. Wiedząc, jakie mamy włosy, możemy odpowiednio dobrać maskę, która sprawi, że nie tylko będą lepiej wyglądać, ale zostaną również odżywione.

Co oznacza porowatość włosa i jak odnosi się do pielęgnacji?

Obecnie znany jest podział na trzy rodzaje porowatości włosów. Tym samym możemy mieć włosy niskoporowate, średnioporowate i wysokoporowate. Ostatni z rodzajów charakteryzuje się mocnym odchyleniem łuski od trzonu włosa. Włosy takie są dość trudne w pielęgnacji, a pozostawione same sobie zazwyczaj wyglądają, jakby były napuszone, matowe i zniszczone. Włosy tego rodzaju potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, w tym przede wszystkim dobrze dobranych kosmetyków. Ważne jest przede wszystkim dostarczenie niezbędnych składników odżywczych i domknięcie łuski. Pomóc w tym może maska do włosów i odpowiednie etapy oczyszczania i pielęgnacji.

Czym jest równowaga PEH w pielęgnacji włosów?

PEH to skrót od pierwszych liter najważniejszych składników, których dostarczenie jest kluczowe dla zachowania dobrej kondycji włosów. Mowa tutaj o proteinach, emolientach i humektantach. Dla włosów wysokoporowatych istotne jest przede wszystkim dostarczenie odpowiednich składników odżywczych, które odbudują strukturę włosa oraz emolientów, które pozwolą domknąć łuskę. Proteiny i humektanty oraz inne cenne składniki regenerujące muszą pozostać w środku włosa. Z tego względu konieczne na koniec pielęgnacji jest zamknięcie łusek np. poprzez zastosowanie maski do włosów, tak by dostarczone składniki mogły działać wewnątrz włosa.

Co powinna zawierać maska do włosów wysokoporowatych?

Jak już wspomniano, włosy wysokoporowate są najtrudniejsze w pielęgnacji. Mając takie włosy, warto postawić na mocno odżywiającą maskę do włosów z oferty Manada, dzięki której możliwa będzie odbudowa struktury włosa, co przełoży się na ich lepszą kondycję i wygląd. Najlepiej wybierać maski, które w swoim składzie zawierają naturalne oleje takie jak np. arganowy, kokosowy, makadamia, ze słodkich migdałów czy awokado. Maska do włosów wysokoporowatych powinna również zawierać substancje nawilżające jak hydrolizowane proteiny i pantenol. Warto szukać również kosmetyków z ceramidami, które mają właściwości odbudowujące strukturę włosa. W masce do włosów wysokoporowatych sprawdzą się również roślinne wyciągi np. ekstrakt z pszenicy i bambusa.

Możesz również polubić…