balsam do stóp
Kosmetyki

Balsamy do nóg i balsamy do stóp – dlaczego warto ich używać?

Nogi i stopy często są pomijane przy codziennej pielęgnacji. Jednak warto zadbać również o te obszary, ponieważ w efekcie codziennej aktywności i zaniedbania mogą towarzyszyć im różne dolegliwości. Odpowiednio dobrane balsamy do nóg mogą skutecznie zredukować nieprzyjemne dolegliwości, takie jak suchość skóry, nadmierną potliwość i związany z nią nieprzyjemny zapach. Jak dobrać najlepszy balsam do nóg i dlaczego warto używać tego typu produktów?

Balsam do stóp i nóg — jak wybrać najlepszy?

Przede wszystkim balsam do nóg powinno się dobierać odpowiednio do naszych potrzeb. Może być to kosmetyk o właściwościach:

  • nawilżających,
  • kojących,
  • odświeżających,
  • antyseptycznych,
  • chłodzących,
  • rozgrzewających,
  • przeciwpotliwych
  • przeciwobrzękowych.

Na sklepowych półkach nie brakuje też produktów wygładzających, regenerujących, zmiękczających i działających przeciwgrzybiczo.

Balsamy do nóg nawilżające — jak działają?


Jeśli nasza skóra jest skłonna do przesuszania i nadmiernego rogowacenia, należy dobrać do niej odpowiedni kosmetyk. Najlepiej sprawdzi się balsam do stóp mocno nawilżający. Jego składniki aktywne wnikają w głąb skóry i mogą przywrócić jej wysoki stopień nawilżenia.

Dobrze sprawdzą się balsamy, które zawierają w składzie kwasy AHA, alantoinę, pantenol, ekstrakty roślinne albo oliwę z oliwek. Ponadto mogą wykazywać działanie kojące, łagodzić podrażnienia skóry i redukować problem suchości.

balsam do nóg bielenda

Balsam do stóp przeciw potliwości — jaki wybrać?


Nadmierna potliwość stóp jest problemem, który dotyczy nie tylko sportowców. Co więcej, u wielu osób występuje przez cały rok, a nie tylko w okresie letnim. Dolegliwości tej może towarzyszyć przykry zapach i infekcje grzybicze.

W takiej sytuacji możemy sięgnąć po dobry balsam do stóp. Taki produkt może hamować potliwość i pomóc utrzymać świeżość przez długi czas. Kosmetyki na pocące się stopy mogą zwierać chlorek glinu, który skutecznie blokuje ujścia gruczołów potowych. Stosuje się też tlenek cynku — ma on właściwości ściągające, co pozytywnie wpływa na ograniczenie potliwości. W składzie takich balsamów znajdują się poza tym olejki eteryczne o właściwościach antyseptycznych i ładnym zapachu np. miętowy lub szałwiowy.

Balsamy na zmęczone i skłonne do obrzęków stopy


Dobrze dobrany balsam do nóg i stóp może zredukować problem zmęczonych stóp i przynieść ulgę po całym dniu aktywności. Tego typu balsamy często mają w składzie substancje, które działają przeciwobrzękowo, przeciwwsiękowo i przeciwzapalnie. Te właściwości mogą okazać się nieocenione, szczególnie u tych osób, które pracują fizycznie lub przebywają długo w pozycji stojącej.

Możesz również polubić…