Moda męska

Kupujemy bluzy męskie

Jak każdy mężczyzna doskonale wie, kupowanie odzieży nie jest zadaniem prostym. Nie można ot tak udać się do sklepu i wziąć z wieszaka pierwszą lepszą rzecz i udać się z nią do kasy. Ubrania trzeba kupować nie tylko pod kątem ich rozmiaru, lecz przede wszystkim rodzaju czy też jakości wykonania. Nawet tak proste i niezwykle popularne pozycje, jak bluzy męskie potrafią wielu panom sprawić pod tym względem ogromne trudności. Na co więc należy zwracać uwagę podczas takiego zakupu?

Zastosowanie bluzy

Jedną z najważniejszych zalet męskich bluz jest to, że charakteryzują się one ogromną uniwersalnością. Bluza może być wykorzystywana do chodzenia do pracy, na zakupy czy też do kina, lecz może posłużyć także jako odzież do prac domowych lub w ogrodzie.

Ta ogromna uniwersalność bluzy powoduje, że jej wybieranie w sklepie powinno się rozpocząć przede wszystkim do tego, do czego będzie ona wykorzystywana. Przykładowo nieekonomiczne będzie kupienie wysokiej jakości, bardzo drogiej bluzy z egzotycznego materiału, jeśli planować się w niej będzie koszenie trawy i prace w ogrodzie. Podobnie niesprawdzonym zakupem będzie kiepsko wykonana, zrobiona ze sztucznych tworzyw bluza do biegania, która nie będzie w żaden sposób pozwalała na cyrklujące powietrza. Dopasowanie do przeznaczenia jest sprawą najważniejszą.

Jak dopasować bluzę do sylwetki?

Kolejną niezwykle istotną dla użytkownika takiej bluzy kwestią jest to, jak będzie ona dopasowana do sylwetki. Jak się okazuje, jest to bardzo duży problem dla wielu panów, ponieważ nie wiedzą, na co powinno się zwracać uwagę, aby kupić dla siebie dobry model bluzy. Oczywiście podstawą jest tu rozmiar, lecz jest to absolutnie niewystarczające, jeśli chce się mieć dobry model takiego ubrania.

Bardzo ważne w tym wypadku jest to, w jakiej kolorystyce będzie utrzymana kupowana bluza. Jej kolor nie jest bowiem sprawą zupełnie przypadkową i nie wynika tylko z gustu kupującego, lecz konkretna barwa powinna być ściśle powiązana z wagą ciała. Jeśli ma się nieco dodatkowych kilogramów, to w takim wypadku poleca się bluzy ciemniejsze. Taki kolor jest w stanie optycznie wyszczuplić i zamaskować niepotrzebne kilogramy. Z drugiej jednak strony, jeśli jest się osobą szczupłą, która dodatkowo mierzy nieco więcej centymetrów, to idealną propozycją będzie bluza jaśniejsza.

Co ciekawe, również określone elementy znajdujące się na bluzie mogą wpływać na to, jak dobrze będzie ona pasowała do sylwetki. Przykładowo osoby niższe powinny kupować modele z zamkiem błyskawicznym. Rozsuwana bluza jest w stanie wydłużyć sylwetkę i dodać nieco centymetrów. Z drugiej strony, jeśli na bluzie obecny będzie jakiś napis lub wzór, który umieszczony zostanie na górnej jej części przy szyi, to w takim wypadku można liczyć na optyczne poszerzenie barków. Możliwości w tym zakresie są naprawdę ogromne i warto zgłębić temat dopasowania bluzy do sylwetki.

Czy materiał ma znaczenie?

Mało który mężczyzna, kupując ubrania, zwraca uwagę na metki. Najczęściej liczy się tylko wygląd i rozmiar ubrania. Jest to oczywiście mało odpowiednie zachowanie, ponieważ na metce znaleźć można wiele naprawdę przydatnych informacji. Warto w tym miejscu wymienić przede wszystkim skład bluzy.

Materiał wykonania jest naprawdę ważny, ponieważ bluza, która będzie miała dużą ilość sztucznych składników, charakteryzować się będzie niższą jakością, podatnością na nieprzepuszczanie powietrza czy też nawet ryzykiem wywoływania alergii skórnej. Zalecane jest więc, aby powiększyć nieco budżet i zakupić trochę droższą bluzę zrobioną całkowicie z naturalnych tworzyw.

Polecane dodatki w bluzie

Na sam koniec pozostaje jeszcze kwestia tego, czy taka bluza powinna być wyposażona w kilka ciekawych dodatków. Co konkretnie może być dodane na bluzie?

Oczywiście standardowo wiele bluz ma kaptury. Są one bardzo praktyczne, ponieważ mogą ochraniać głowę przed zimnem, deszczem czy też wiatrem. Inną ciekawą sprawą są zapinane na suwaki kieszenie. Dzięki nim można w bluzie nosić przedmioty osobiste np. podczas biegania lub jazdy na rowerze.

You may also like...