nici dentystyczne
Zdrowie

Z jakich powodów należy stosować nici dentystyczne?

Zawsze powinniśmy dbać o nasze zęby i higienę w jamie ustnej, dlatego należy regularnie myć zęby. Niektórych cząstek pokarmu nie usuniemy z przerw pomiędzy zębami za pomocą szczotki, dlatego również trzeba używać nici dentystycznej. W momencie, gdy nie będziemy jej stosować to także zwiększamy ryzyko wystąpienia u nas próchnicy, bo po prostu część jedzenia będzie zostawała w obrębie naszych zębów. 

Dlaczego warto używać nici dentystyczne do czyszczenia zębów?

Nić dentystyczna pomoże nam usunąć pokarm z przestrzeni pomiędzy zębami, który pozostał w tym miejscu nawet po dokładnym szczotkowaniu. Stosując tą formę czyszczenia również poprawiamy higienę naszej jamy ustnej. Przy tym także zmniejszamy ryzyko wystąpienia u nas zapalenia jamy ustnej lub zęba, ponieważ mając dobrze wyczyszczone zęby nie będziemy mieli aż tylu bakterii w naszej buzi, które mogą powodować różne dolegliwości. W momencie, gdy będziemy mieli w  dobrym stanie jamę ustną to łatwiej będzie u nas przeprowadzić leczenie stomatologiczne, gdy zajdzie taka potrzeba. Takie nitkowanie zębów należy wykonywać codzienne najlepiej po każdym zjedzonym posiłku. Kiedy nie jest to możliwe to jednak należy pamiętać, aby używać nici przynajmniej  raz dziennie, czyli wieczorem. 

nić dentystyczna

Na co zwrócić uwagę wybierając dla siebie odpowiednią nić dentystyczną?

Różne nici dentystyczne mogą mieć różne grubości. Przede wszystkim osoby, które mają małe przerwy pomiędzy zębami powinny kupować dość cienkie nicie. Wybierając je w sklepie należy pamiętać, że mogą one mieć różną długość.  Wyróżniamy ich kilka rodzajów. Możemy zakupić nić antybakteryjną, gdy będziemy chcieli pozbyć się bakterii z naszej jamy ustnej. Dla ludzi, którzy chcą chronić swoje zęby przed próchnicą dobrym rozwiązaniem będzie kupno nici zawierającej fluor. Mamy też do wyboru nicie dentystyczne wybielające, które pomogą nam poprawić wygląd naszych zębów, ale także z powodzeniem przy ich użyciu usuniemy zbędny pokarm zalegający w przestrzeni pomiędzy zębami.  Jednak najbardziej klasycznymi nićmi dentystycznymi, którymi czyścimy nasze uzębienie są nice, które są woskowane. Ich dużym atutem jest to, że nie strzepią się w czasie ich stosowania, przez co mamy spory komfort ich używania. W przypadku, gdy nosimy aparat na zęby to najlepiej jest stosować taki produkt, który będzie dostosowany do aparatu, który mamy założony. Taka nitka dentystyczna jest podobna do tej klasycznej, ale ma w niektórych miejscach usztywnienia, dzięki którym można doczyścić miejsca pomiędzy aparatem, a zębami. 

You may also like...