Uroda

Czym jest jedwab do włosów? Poznaj jego właściwości i działanie

Twoje włosy są przesuszone i często się puszą? Są matowe i pozbawione blasku? Skorzystaj z jedwabiu do włosów! To kosmetyk, który nie tylko pielęgnuje, ale również pomaga w stylizacji fryzury.

Jedwab do włosów – co to jest?

Jedwab to kosmetyk stworzony z myślą o kompleksowej pielęgnacji włosów różnych typów, w szczególności suchych, zniszczonych, łamliwych. Działa na strukturę kosmyków – zatrzymuje w nich wilgoć, regeneruje je, domyka ich łuski, a także powleka, nadając im ochronę przed czynnikami atmosferycznymi i promieniowaniem słonecznym.

W swoim składzie kosmetyk ten zawiera proteiny jedwabiu, ale również może mieć dodatkowe składniki aktywne jak silikony wygładzające włosy, nawilżający pantenol, ekstrakt z aloesu, olejki roślinne, witaminy, filtry UV.

Obecnie w sprzedaży można znaleźć szeroką gamę kosmetyków tego typu, które różnią się składem, dlatego mogą mieć one również inne formuły oraz działanie. Najczęściej jedwab do włosów ma postać gęstego, płynnego serum, ale dostępne są także odżywki w sprayu, maski, szampony zawierające ten składnik aktywny.

Zalety jedwabiu do włosów:

  • wygładza i nabłyszcza włosy
  • zabezpiecza przed utratą wody
  • powoduje, że włosy są miękkie i miłe w dotyku
  • chroni przed działaniem promieniowania UV
  • ułatwia stylizowanie fryzury
  • zapobiega elektryzowaniu się włosów

Jak stosować jedwab do włosów?

Stosowanie jedwabiu do włosów jest bardzo proste. Wystarczy nałożyć niewielką ilość preparatu na dłonie, rozetrzeć go, a potem wetrzeć we włosy. Optymalna porcja to 1 kropla, ewentualnie 2-3 przy dłuższych i gęstszych włosach. Zbyt duża ilość jedwabiu może spowodować przetłuszczenie fryzury.

Jedwab można nakładać zarówno na mokre włosy po umyciu, jak i na włosy suche – sprawdź: https://trena.pl/167-jedwabie-i-serum . Sprawdza się również przed modelowaniem włosów, na przykład suszeniem, kręceniem, prostowaniem.

You may also like...