Uroda

Jak dobrać odpowiedni olejek do włosów?

Dziś coraz więcej kobiet docenia dobroczynne działanie olejków do włosów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich pań, które chcą poszczycić się pięknymi oraz w pełni zadbanymi włosami producenci oferują wysokiej jakości, w pełni naturalne oraz ekologiczne preparaty do olejowania włosów.

Olejek a ich właściwa pielęgnacja włosów

Od pewnego czasu preparaty do olejowania włosów cieszą się ogromną popularnością. Pozwalają one na w pełni naturalną oraz skuteczną pielęgnację włosów. Jeśli odpowiednio dobrany do olejek jest stosowany regularnie, to wówczas zniszczone końcówki stają się bardziej wygładzone oraz nie rozdwajają się. Ponadto włosy są lśniące, elastyczne oraz odpowiednio nawilżone.

Dziś mnóstwo kobiet ceniących sobie piękny wygląd swoich włosów regularnie stosuje zabiegi olejowania włosów. Aby czynność tę wykonać poprawnie należy na lekko zwilżone włosy nałożyć wybrany olejek, dobrze wmasować go w skórę oraz kosmyki, a następnie trzymać go przez kilkanaście minut. Regularna pielęgnacja pozwala na dogłębne odbudowanie włosów zniszczonych poszczególnymi zabiegami fryzjerskimi.

Olejek do włosów wysokoporowatych oraz niskoporowatych

Aby pielęgnacja włosów była w pełni skuteczna niezwykle ważne jest, aby wybrać z trena.pl właściwy olejek. Dla kobiet posiadających wysokoporowate włosy polecane są przede wszystkim preparaty o dużych cząsteczkach oraz posiadające dużą ilość kwasów wielonienasyconych takich jak: omega-3 oraz omega-6. Do takich włosów doskonale nadają się olejki z zawartością oleju: lnianego, z czarnuszki, z orzechów włoskich, z wiesiołka, z kiełków pszenicy, z pestek dyni czy też oleju konopnego. Wszystkie olejki zawierające w pełni naturalne ekstrakty roślinne doskonale regenerują włosy oraz w pełni skutecznie zapobiegają ich łamliwości.

Z kolei do włosów niskoporowatych doskonale sprawdzają się olejki o małych cząsteczkach, które łatwo wnikają w łuskę. Posiadając takie włosy warto sięgnąć po preparat zawierający w swym składzie olej kokosowy lub palmowy. Ponadto dużą skutecznością odznaczają si preparaty zawierające drogocenne masło shea lub masło kakaowe. Ich stosowanie sprawia, że włosy łatwo się układają oraz nabierają znacznie większej objętości.

You may also like...