preparaty na ślimaki
Ogród

Preparaty na ślimaki

Ślimaki w ogrodzie to prawdziwy problem, z którym zmaga się wielu ogrodników dbających z zapałem o swoje działki. Szkodniki te zbierają się w wilgotnych i zacienionych ogrodach, a następnie atakują liście wszystkich warzyw, owoców czy roślin ozdobnych. Sprawia to, że coraz więcej osób szuka skutecznych sposobów na poradzenie sobie z ochroną swoich roślin. Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Dowiesz się z tego artykułu!

Usuniecie ślimaków z ogrodu – dlaczego warto?

W czasie trwania lata, kiedy temperatury są wysokie, a wilgotność powietrza i gleby okresowo staje się duża, ślimaki żerują na terenach zielonych. Można je często spotkać w ogrodach, a także na grządkach warzywnych lub w pobliżu domów. Niestety, obecność ślimaków w ma negatywny wpływ na otaczającą nas zieleń, ponieważ szkodniki te potrafią w bardzo krótkim czasu zniszczyć wiele roślin – są one szczególnie szkodliwe dla młodych sadzonek oraz roślin ozdobnych i warzyw posadzonych na grządkach. Pozbycie się ślimaków jest więc konieczne, kiedy chcemy cieszyć się pięknym ogrodem niedotkniętym zniszczeniami.

preparaty na ślimaki
Sprawdź oferty tutaj

Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu?

Prowadzenie uprawy warzyw i owoców, a także pielęgnowanie roślin ozdobnych wymaga poświecenie wiele uwagi i pracy. Kluczowe dla dbania o kondycję roślin okazuje się także szybkie eliminowanie pojawiających się szkodników, jakimi są ślimaki. Istnieje na to wiele sposobów, a do najpopularniejszych z nich zalicza się:

  • Domowe metody usuwania ślimaków

Ogrodnicy znają wiele domowych technik, które pozwalają na efektywne pozbycie się niechcianych szkodników. Jedną ze skutecznych metod jest zastosowanie w tym celu niechęci ślimaków do intensywnego zapachu kawy. Wystarczy rozsypać wokół roślin fusy po kawie, aby kofeina odstraszyła je i zadziałała na nie toksycznie.

  • Specjalistyczne preparaty na ślimaki

Rozwiązaniem, które doskonale sprawdza się podczas walki ze ślimakami znajdującymi się w ogrodzie jest zastosowanie jednego ze specjalistycznych środków przeznaczonych do eliminacji ślimaków. Dostępne na rynku preparaty na ślimaki najczęściej przyjmują postać granulatu, który działa na szkodniki jak przynęta i  eliminuje poprzez szkodliwe działanie chemiczne.

  • Pułapki na ślimaki

Pułapki na ślimaki to jeden z najchętniej wybieranych sposobów na zwabienie ślimaków, który pozwala na skuteczne wyłapanie ich z ogrodu.

You may also like...