pomadka ochronna do ust
Uroda

Pomadka ochronna do ust — czym powinna się odznaczać?

Pomadka ochronna do ust stanowi bardzo ważną część makijażu, gdyż to tak zwana kropka nad ,,i”. Stanowi dopełnienie makijażu, który może być bardzo wyrazisty albo delikatny. Usta w mocnej kolorystyce ostatnimi czasy są bardzo modne, ale nie za każdym razem tego rodzaju pomadka się sprawdzi. Intensywny kolor fuksji czy przygaszony fiolet bardzo dobrze będą wyglądały w czasie wieczornego wyjścia, ale nie sprawdzą się na pewno w roli makijażu do pracy. Jakie więc pomadki nawilżające do ust warto mieć we własnej kosmetyczce? 

Pomadka ochronna – sposób na popękane, suche usta 

Usta potrzebują nieustannej ochrony oraz troskliwej pielęgnacji. Często mogą one zostać przesuszone i uszkodzone z uwagi na nieustanne zmiany działania czynników zewnętrznych, jak: zmiany w wilgotności powietrza, wahania temperatury czy kontakt bezpośredni z działającymi w różny sposób na wargi substancjami. 

Pękająca skóra na ustach jest problemem nie tylko u pań, ale także u panów, a czasami nawet u dzieci. Bez względu na przyczynę takich dolegliwości, rozwiązanie skrywa się pod postacią odpowiednio dobranych kosmetyków. Sprawdzi się pomadka do ust ochronna (https://a-manada.pl/pomadki-ochronne-do-ust) albo specjalne serum w wypadku poważnych uszkodzeń naskórka. 

Z wybranymi problemami można także poradzić sobie domowymi, tradycyjnymi sposobami. W sieci istnieje także sporo rankingów związanych z kosmetykami, w tym też odnośnie do ochronnych pomadek do ust. 

pomadki nawilżające do ust

Co powinno znaleźć się w składzie ochronnej pomadki do ust? 

Wiedza na temat najważniejszych składników wartych uwagi, na pewno ułatwi wybranie najlepszej z pomadek ochronny wśród licznych opcji na sklepowych półkach. Podstawowy składnik każdej pomadki o działaniu ochronnym stanowi substancja natłuszczająca. Zamiast ciężkiego tłuszczu, warto wybrać pomadkę z naturalnymi, delikatnymi olejkami. Idealnie sprawdzi się olejek z wiesiołka, moreli, czy pestek malin. 

Godną polecenia alternatywą dla olejów, jest również masło shea, które nierzadko stanowi bazę dla kosmetyków naturalnych. Poza natłuszczaniem, masło shea odżywia spierzchnięte usta oraz łagodzi bolesne spękania. Jeśli kiedykolwiek używaliśmy łagodzącego okładu z miodu, to nie będzie dla nas dziwne, iż wosk pszczeli, również bardzo dobrze się sprawdza, w roli kremu do ust. 

Składnikiem, którego trzeba bezwzględnie unikać w ochronnych pomadkach do ust, jest alkohol. Mimo iż wykazuje on mocno wysuszające działanie, to można ciągle spotkać go w najpopularniejszych na rynku pomadkach. 

Możesz również polubić…