Uroda

Rozjaśniacz do włosów – hit czy kit?

W ostatnim czasie rozjaśniacz do włosów stał się bardzo popularny. Wiele kobiet, a nawet mężczyzn chętnie sięga po ten produkt, by w warunkach domowych odmienić całkowicie swoją fryzurę. Z jakim efektem? I tu właśnie często pojawiają się schody, gdyż nie każdy jest zadowolony z rezultatu, jaki osiągnął. Czy rozjaśniacz jest produktem uniwersalnym i każdy może po niego sięgnąć? Co warto wiedzieć o jego działaniu? Na te i na wiele więcej pytań, odpowiedzi znajdują się poniżej.

Rozjaśniacz do włosów – jak działa i jak wygląda ten zabieg w praktyce?

Rozjaśniacz do włosów to produkt, który można znaleźć w ofercie wielu firm, oferujących różny asortyment do włosów, takich jak trena. Zarówno te czołowe, jak i niszowe marki szczycą się tym, iż szczegrólnie w okresie wakacyjnym – bardzo dużo osób chętnie kupuje tego typu produkty, by choć na czas letni zmienić całkowicie swój wizerunek. Produkt ten sprawia, iż kolor włosów zmienia się (rozjaśnia) nawet o kilka tonów. Można go użyć tak naprawdę samodzielnie, we własnej łazience. Warto jednak wcześniej dobrze zapoznać się z zaleceniami producenta i postępować krok po kroku, jak wskazał on na ulotce.

Kto go absolutnie nie poleca?

Żaden fryzjer ani ekspert od włosów nie poleci swoim klientom tej metody rozjaśniania włosów. Większość z nich uważa bowiem, iż takie zabiegi powinny być wykonywane przez fachowców i nie warto niszczyć włosów dla chwilowego efektu. Koniecznie bowiem trzeba dodać, iż taki środek bardzo wnika w strukturę włosa – obciążając i osłabiając go. Brak odpowiedniej regeneracji oraz odżywanie może szybko doprowadzić do tego, iż włosy zaczną się łamać a nawet wypadać. Zazwyczaj sięgają po ten produkt osoby, które mają ciemny blond, który nie wygląda tak efektownie. Po zastosowaniu rozjaśniacza, szczególnie u pań wychodzą niekiedy nawet bardzo jasne włosy.

You may also like...